EKOMIASTO.UNI.LODZ.PL

EKOMIASTO to nowatorski kierunek studiów, jedyny taki w Polsce, prowadzony przez dwa wydziały Uniwersytu ŁódzkiegoWydział Biologii i Ochrony Środowiska oraz Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny.

Herb kierunku EkoMiasto

Wybierz studia na kierunku EKOMIASTO, jeśli chcesz zostać specjalistką lub specjalistą w zakresie zrównoważonego rozwoju miast oraz mieć wpływ na tworzenie wizji i planów ich rozwoju.

 

Studia na tym kierunku łączą zagadnienia z zakresu ekologii i ochrony środowiska miejskiego oraz ekonomii, funkcjonowania społeczności miejskich i zagospodarowania przestrzeni. W trakcie nauki poznasz nowoczesne metody i narzędzia zarządzania procesami rozwoju miast. Nauczysz się sprawnego i odpowiedzialnego gospodarowania i rządzenia miastami przyszłości.

Herb kierunku EkoMiasto

STUDIA NA KIERUNKU EKOMIASTO

EKOMIASTO możesz studiować na studiach I stopnia (3-letnich, licencjackich).

Film o studiach I stopnia (3-letnich, licencjackich) na kierunku EkoMiasto

KADRA EKOMIASTA

Poznaj kadrę dydaktyczną EKOMIASTAi przekonaj się, że to naukowcy, nauczyciele i praktycy, których wiedza i doświadczenie są źródłem inspiracji dla studentek i studentów.

 

 

STUDENCI EKOMIASTA

Studentki i studenci EKOMIASTA to osoby otwarte i chcące zmieniać świat na lepsze. Chętnie podejmują się działań pro-środowiskowych.

Część z nich działa także w studenckich kołach naukowych, w których rozwijają swoje zainteresowania i podejmują działania na rzecz uczelni i Łodzi.

Wypowiedź Klaudii Zamory o perspektywach zawodowych po EkoMieście

Studentki i studenci EKOMIASTA mogą pochwalić się licznymi sukcesami, m.in. nagrodami za obronione prace dyplomowe (licencjackie).

 

 

PODRĘCZNIKI DLA KIERUNKU EKOMIASTO

Dla studentów kierunku EKOMIASTO opracowano cztery nowoczesne, bogato ilustrowane podręczniki.

Można je pobrać bezpłatnie w formie plików .PDF ze strony Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego.