EKOMIASTO.UNI.LODZ.PL

EKOMIASTO to nowatorski kierunek studiów, jedyny taki w Polsce, prowadzony przez dwa wydziały Uniwersytu ŁódzkiegoWydział Biologii i Ochrony Środowiska oraz Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny.

Herb kierunku EkoMiasto

Wybierz studia na kierunku EKOMIASTO, jeśli chcesz zostać specjalistką lub specjalistą w zakresie zrównoważonego rozwoju miast oraz mieć wpływ na tworzenie wizji i planów ich rozwoju.

 

Studia na tym kierunku łączą zagadnienia z zakresu ekologii i ochrony środowiska miejskiego oraz ekonomii, funkcjonowania społeczności miejskich i zagospodarowania przestrzeni. W trakcie nauki poznasz nowoczesne metody i narzędzia zarządzania procesami rozwoju miast. Nauczysz się sprawnego i odpowiedzialnego gospodarowania i rządzenia miastami przyszłości.

Herb kierunku EkoMiasto

STUDIA NA KIERUNKU EKOMIASTO

EKOMIASTO możesz studiować na studiach I stopnia (3-letnich, licencjackich).

Film o studiach I stopnia (3-letnich, licencjackich) na kierunku EkoMiasto

KADRA EKOMIASTA

Poznaj kadrę dydaktyczną EKOMIASTAi przekonaj się, że to naukowcy, nauczyciele i praktycy, których wiedza i doświadczenie są źródłem inspiracji dla studentek i studentów.

 

 

STUDENCI EKOMIASTA

Studentki i studenci EKOMIASTA to osoby otwarte i chcące zmieniać świat na lepsze. Chętnie podejmują się działań pro-środowiskowych.

Część z nich działa także w studenckich kołach naukowych, w których rozwijają swoje zainteresowania i podejmują działania na rzecz uczelni i Łodzi.

Wypowiedź Klaudii Zamory o perspektywach zawodowych po EkoMieście

PODRĘCZNIKI DLA KIERUNKU EKOMIASTO

Dla studentów kierunku EKOMIASTO opracowano cztery nowoczesne, bogato ilustrowane podręczniki.

Można je pobrać bezpłatnie w formie plików .PDF ze strony Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego.