Praca zdalna w miastach - efektywność i organizacja pracy. Nowa publikacja już dostępna

Publikacja dotycząca pracy zdalnej, która kreuje nowe podejście do budowania kultury organizacji i systemu zarządzania w sektorze usług publicznych, to nowe badania opracowane przez członków Katedry Gospodarki Samorządu Terytorialnego przy współpracy z profesor Oyą Aytemiz Seymen z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Administracyjnych, Uniwersytetu Balıkesir, Turcja. Wśród badaczy analizujących to zagadnienie znaleźli się mgr Aygun Kam, dr Justyna Trippner-Hrabi oraz dr hab. Zbigniew Przygodzki, prof. UŁ.

W artykule podkreślono znaczenie integracji technologii cyfrowych z zarządzaniem miastem, w celu poprawy jakości życia mieszkańców oraz podnoszenia efektywności i jakości usług świadczonych przez pracowników administracji publicznej. Artykuł analizuje wyzwania związane z organizacją pracy zdalnej w sektorze usług komunalnych, gdzie brak klasycznych mechanizmów rynkowych utrudnia adaptację do nowych warunków. Artykuł stanowi cenny wkład w dyskusję o przyszłości miast i ich adaptacji do dynamicznych zmian globalnych.

Artykuł w wersji otwartej dostępny do 21 sierpnia 2025 pod linkiem.

Dane bibliograficzne artykułu: Aygun Kam, Justyna Trippner-Hrabi, Zbigniew Przygodzki, Oya Aytemiz Seymen, Remote work in cities: Assessing the effectiveness of public utility services, Cities, Volume 165, 2025, 106167, https://doi.org/10.1016/j.cities.2025.106167.

 


Redakcja: dr hab. Marcin Feltynowski, prof. UŁ