Edukacja w zakresie gospodarowania przestrzenią: Relacja z seminarium Unii Uczelni

fot. Dorota Kudlicka

27 maja w murach Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się seminarium Unii Uczelni na Rzecz Rozwoju Kierunków Studiów w Zakresie Gospodarowania Przestrzenią (Unii Uczelni). Seminarium zorganizowane zostało przez Instytut Gospodarki Przestrzennej.

Unia Uczelni to organizacja akademicka skupiająca 20 publicznych szkół wyższych. Jej celem jest wymiana poglądów, doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie rozwoju kadr dla praktyki gospodarowania przestrzenią.

Celem wydarzenia była dyskusja o tym, jak kształtować wrażliwość i świadomość przestrzenną osób młodych w procesie edukacji na poziomie szkół podstawowych, średnich i wyższych. Stąd obok pracowników naukowych aktywny udział w seminarium wzięli także nauczyciele szkół podstawowych i średnich.

Seminarium poświęcono przeglądowi i ocenie podstawy programowej na poziomie szkoły podstawowej i średniej w zakresie nauczania przedmiotów rozbudzających zainteresowanie znaczeniem przestrzeni w funkcjonowaniu i rozwoju społeczeństwa. Ponadto w trakcie dyskusji identyfikano możliwości i bariery dla jej właściwej realizacji.

W Komitecie organizacyjnym seminarium pracowały m.in. dr hab. Aleksandra Nowakowska, prof. UŁ oraz dr Agnieszka Rzeńca.

Więcej informacji oraz relację fotograficzną z seminarium można znaleźć na stronie Unii Uczelni.

Materiał źródłowy: dr hab. Aleksandra Nowakowska, prof. UŁ & Unia Uczelni