Studenckie zaangażowanie w II Łódzki Panel Obywatelski

fot. Dorota Kudlicka

Marzec i kwiecień były miesiącami obrad II Łódzkiego Panelu Obywatelskiego. Łodzianie wspólnie poszukiwali odpowiedzi na pytanie „W jaki sposób zredukować szkodliwą emisję gazów cieplarnianych na terenie Łodzi o 55 procent do 2030 roku?"

Wkład w organizację Panelu wniosły także studentki i studenci kierunków Gospodarka przestrzenna oraz EkoMiasto, w tym członkinie i członkowie SKN SPATIUM. Ich aktywność objęła m.in. promowanie uczestnictwa w Panelu wśród mieszkańców Łodzi oraz ich rekrutację, relacjowanie przebiegu Panelu w mediach społecznościowych, wykonywanie dokumentacji fotograficznej, pomoc w organizacji obrad. Ponadto, członkinie SKN SPATIUM były także interesariuszkami biorącymi udział w jednej z dyskusji panelowych.

Opiekę nad zaangażowaniem w organizację Panelu studentek i studentów pełniła dr Agnieszka Rzeńca.

II Panel Obywatelski organizuje Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego wraz z naukowcami-ekspertami z UŁ i Urzędem Miasta Łodzi.

Więcej informacji na temat Panelu można znaleźć na jego stronie internetowej oraz w aktualnościach Uniwersytetu Łódziego.

Materiał źródłowy: dr Agnieszka Rzeńca